Czy naprawdę wiesz, czym jest marketing biznesowy?

Istnieje niezliczona ilość książek i kursów na temat marketingu i tego, jak robić to właściwie. Prawdopodobnie sam czytałeś lub uczestniczyłeś w niektórych. Ale czy czujesz, że masz dobre pojęcie o marketingu?

visit https://boldafrique.com/2020/09/01/reklama/

Czy w pełni rozumiesz wszystkie związane z tym procesy i jak najlepiej zastosować je w swojej firmie? Kiedy wszystkie karty są wyłożone na stół, większość małych i średnich firm tego nie robi. A przynajmniej rozumieją te koncepcje.

Czym jest marketing biznesowy?
Wszystko, co robi firma, wszystko, co robisz, aby sprzedawać produkty i usługi – to marketing. Każda decyzja, którą podejmujesz, jeśli chodzi o to, jak oddać swoje produkty lub usługi w ręce konsumentów, jest marketingiem biznesowym.

Podstawy marketingu są stosunkowo łatwe do wyjaśnienia i zrozumienia. Ale opanowanie tych podstawowych pojęć może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką.

Nie musisz mikrozarządzać całym marketingiem, którym zajmuje się Twoja firma. W rzeczywistości prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalisty. Nie zastępuje to jednak solidnej znajomości strategii marketingowej. Właściciele firm powinni zawsze odgrywać proaktywną rolę w taktyce marketingowej swojej firmy.

Niezbędne elementy dobrej strategii marketingowej
Nie wszystkie koncepcje marketingowe będą miały zastosowanie do każdej firmy. Niektóre będą bardziej istotne niż inne, ale jako przedsiębiorca powinieneś znać je wszystkie.

marketingu przychodzącego
Pomyśl o marketingu przychodzącym jako o swoim wozie roboczym.

Jest to zestaw taktyk marketingowych zaprojektowanych w celu utrzymania stałego napływu klientów do procesu sprzedaży. Nie chodzi o popychanie Twojej marki w celu generowania potencjalnych klientów lub bezpośredniej konwersji.

Inbound marketing wykorzystuje różne kanały w kreatywny sposób, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Narzędzia takie jak optymalizacja SEO i kanały social media są idealne do tego typu marketingu. Celem jest generowanie wysokiej jakości ruchu, który w dłuższej perspektywie może prowadzić do konwersji dzięki zaangażowaniu w markę.

Marketing bezpośredni
Jeśli marketing przychodzący jest Twoim koniem pociągowym, pomyśl o marketingu bezpośrednim jako o koniu wyścigowym.

Marketing bezpośredni obejmuje taktykę sprzedaży zaprojektowaną w celu wywołania natychmiastowej reakcji. Rzeczy takie jak wezwania do działania w mediach internetowych lub telewizyjnych należą do tej kategorii.

Niezależnie od tego, czym jeszcze się zajmujesz, marketing bezpośredni jest ważną częścią każdej strategii marketingowej. Pozwala natychmiast mierzyć sukces lub porażkę na podstawie wskaźników odpowiedzi.

Wiedza o tym, jak ludzie reagują na jedną ofertę w porównaniu z inną, ma kluczowe znaczenie.

Marketing wychodzący
W tym miejscu guma naprawdę styka się z drogą.

W marketingu wychodzącym docierasz do potencjalnych klientów i zasadniczo mówisz „kup ode mnie”. To jest zazwyczaj to, co ludzie myślą, gdy słyszą słowo marketing.

Marketing wychodzący obejmuje rozmowy sprzedażowe, reklamy drukowane, reklamy telewizyjne, sprzedaż obwoźną i wiele innych. Każda czynność, w ramach której docierasz do potencjalnych klientów z ofertą, mieści się w tej definicji.

Chociaż jest podstawą niezliczonych strategii marketingowych, nie jest zbyt skuteczna. Trudno stwierdzić, czy to naprawdę działa, a ludzie stają się coraz mądrzejsi i blokują większość tego typu marketingu.

marketingu treści
To jest nowy-stary sposób na rynek.

Większość inteligentnych firm zdaje sobie sprawę, że ludzie nie mają nic przeciwko marketingowi, o ile dostają coś w zamian. Na przykład, jeśli tworzysz świetne treści, konsumenci chętnie się z Tobą skontaktują.

Dlatego każdy kanał, który posiadasz, powinien zaczynać od oferowania wartości w zamian za uwagę klientów.

Marketing mediów społecznościowych
Jest nieunikniony, wszechobecny i wszechobecny.

Marketing polega na przyciąganiu uwagi. Jeśli nie możesz przyciągnąć uwagi ludzi, nie masz komu sprzedawać.

Największą próżnią uwagi są obecnie platformy mediów społecznościowych. Jest rzeczą oczywistą, że każda strategia marketingowa, która nie obejmuje mediów społecznościowych, zaczyna się źle.

Zacznij od solidnych podstaw
Każdy z tych elementów ma swoje miejsce w tej układance. Niektóre mogą być ważniejsze dla Twojej firmy niż inne. Ale tylko rozumiejąc je wszystkie, możesz znaleźć wyjście z marketingowego szaleństwa.

Nie bądź biernym właścicielem firmy. Przejmij kontrolę nad swoimi strategiami marketingowymi i przestań marnować zasoby na marketing, który nie przynosi rezultatów.

Pamela Wigglesworth, CSP jest międzynarodową konsultantką ds. marketingu, prelegentką i dyrektorem generalnym firmy Experiential Hands-on Learning z siedzibą w Azji. Jest autorką książki The 50-60 Something ™ Start-up Entrepreneur i współpracuje z organizacjami z wielu branż, aby pomóc im zwiększyć świadomość marki, zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i ostatecznie zwiększyć sprzedaż.

Post navigation